19 Серпень

Як вибрати крем з СПФ, частина 2: фізичні та «хімічні» фільтри, класифікація захисних кремів

Минулого разу ми розглянули типи променів і розібралися, що вони впливають на нашу шкіру по-різному. Сьогодні поговоримо про варіанти захисних фільтрів і навчимося орієнтуватися в позначеннях на упаковці.

Отже, існує два види фільтрів, щоб ви не плуталися в назвах, ми умовно їх позначимо, як мінеральні (їх називають неорганічні або фізичні) і Хімічні (їх називають органічні або синтетичні). Насправді, ці назви не зовсім вірні, тому що всі фільтри, з точки зору хімії, є хімічними.

Ці фільтри засновані на різному принципі дії, що добре видно на схемі:

  • Фізичні фільтри працюють як щит, вони відображають УФ промені.
  • Хімічні фільтри поглинають УФ промені і переводять їх в теплову енергію.

Фізичні фільтри – Оксид цинку та Діоксид Титана – речовини мінерального походження, непрозорі білі пігменти, вони не проникають в шкіру, а «лежать» на поверхні, відбиваючи промені і добре переносяться навіть людьми з чутливою шкірою, тому їх вважають більш безпечними і використовують навіть в дитячих сонцезахисних засобах. Ці фільтри «працюють» відразу після нанесення.

Що потрібно знати про фізичних фільтрах: якщо в складі крему ви знайдете тільки Діоксид титану, пам’ятайте, що він захищає тільки від променів B-типу (від тих, які ми відчуваємо, коли згорає), а оксид цинку від випромінювання, тобто, крем тільки з діоксидом титану не володітиме широким спектром захисту.

Також слід уникати складів, в яких мінеральні фільтри нано-розміру, зараз багато виробників навіть виносять цю інформацію на упаковку NONnano хімічні фільтри

До них відносять різні синтезовані органічні сполуки, список найпоширеніших в каруселі.

Вони проникають у верхній шар шкіри, тому їх захисна дія починається тільки через 25-30 хвилин після нанесення.

Що не так з хімічними фільтрами і чому у них «погана» репутація.

Вся справа в тому, раніше, хімічні фільтри, правда, були досить небезпечними, вони викликали алергічні реакції, накопичувалися в організмі і впливали на ендокринну систему.

Зараз найбільші побоювання пов’язані з фільтрами параамінобензойна кислота (вітамін PABA) і її «родичі» (Ethylhexyl Dimethyl Para-Aminobenzoic Acid), бензофенон-3 (Benzophenone-3, Oxybenzone), бензофенон-4 (Benzophenone-4), бутілметоксідібензоілметан (Butyl Methoxydibenzoylmethane , Avobenzone, Parsol 1789 і ін.), октокрилен (Оctocrylene), але мені здається, їх уже не використовують, хіба що в американських марках щось може проскакувати.

Більш нові хімічні сонцезахисні інгредієнти, були спеціально розроблені з більшою молекулярною масою, щоб зменшити проникнення в шкіру, так що вони вважаються безпечними для шкіри людини і організму в цілому, однак, людям з чутливою шкірою вони можуть не підійти.

Найбезпечніший синтетичний фільтр нового покоління і перший дозволений до використання на ринку в Європі абсолютно фотостабільні УФ-А фільтр – Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate (DHHB).

Щодо безпечними вважаються такі синтетичні фільтри: тіносорб-С (tinosorb S), тіносорб-М (tinosorb M), мексоріл (mexoryl SX),
мазь для пяток

Які фільтри краще?

Тут питання досить неоднозначний. Найпростіше сказати, що фізичні фільтри найбезпечніші і користуйтеся тільки такими продуктами. Однак, це не зовсім так, обидва види фільтрів маю свої плюси і мінуси.

З точки зору захисту широкого спектру, комбіновані фільтри є оптимальними. Для мене так само дуже важливим виявився момент комфорту крему на обличчі. Дуже часто креми на фізичних фільтрах відчуваються досить «важкими» на шкірі і тоді ми починаємо наносити менше крему або не завдавати зовсім.

І це ще не все. За останніми даними, оксиди цинку і титану забезпечують УФ-захист на 85% завдяки поглинанню променів, і тільки на 15% за рахунок відображення. Тобто основний механізм дії фізичних і хімічних фільтрів ідентичний!

Особисто у мене для особи крем на комбінованих фільтрах, а для тіла на фізичних, для мене така схема виявилася самої робочої. Тому при виборі, як завжди, спочатку дивимося склад, щоб не було потенційно небезпечних синтетичних фільтрів і фізичних Нано, тестуємо текстуру і спокійно користуємося.

Замовила собі новий корейський СПФ на фізичних фільтрах, протестуйте і покажу-розкажу по факту. Поки чекаю.

Позначення на упаковці і ступінь захисту

Ми розібралися з видами фільтрів, тепер подивимося на позначення на упаковці.

Про ступінь захисту від променів типу В писати не буду, всі ми знаємо, що рівень захисту відповідає цифрі біля напису SPF (Sun Protection Factor) повинен бути від 30 до 50 в залежності від сезону і вашого фототипу. Все, що вище 50-60 вже чистий маркетинг.

Ще один момент, на який я хочу звернути вашу увагу: європейські і азіатські (Корея, Японія, Китай, зокрема) захисні креми, як правило, краще американських. Перелік дозволених фільтрів в Китаї, Японії і Кореї практично аналогічний європейському з рідкісними розбіжностями в максимально дозволеному дозуванні.

А ось в США дуже складна система реєстрації нових компонентів, в тому числі, сучасних синтетичних фільтрів, тому в американськихкремах все ще трапляються застарілі фільтри.

Як зрозуміти, чи захищає крем від променів UVA

Єдиної міжнародної системи, що позначає рівень захисту від променів типу А не існує, тому використовуються різні позначення.

Для позначення рівня захисту від UVA-променів на сонцезахисні засоби використовуються наступні абревіатури:

PPD в європейських Санскрін. На сьогоднішній день максимально можливе значення PPD = 42, тобто всього 42% UVA-променів затримується. Саме індекс PPD європейські та американські лікарі-дерматологи вважають найточнішим.

PA ++++ в азіатських Санскрін, мінімум потрібно вибирати +++, це еквівалент PPD 8-16, але краще підбирати з маркуванням від ++++

UVA в кружечку з кількістю зірочок (у Великобританії), їх може бути від 0 до 5, чим більше, тим краще

Broad-Spectrum, тобто Санскрін широкого спектру захисту – в американських засобах.

Згідно вимог ЄС, рівень захисту від UVA-променів має становити мінімум 1/3 показника SPF кошти.



Ми робимо те, що ти любиш!

Підписуйся та отримуй на пошту код на знижку -15% на своє перше замовлення