19 Серпень

SPF частина 3: добірка кремів і правила нанесення

Завершальна і, судячи з ваших потреб, сама довгоочікувана частина, з підбіркою ефективних сонцезахисних кремів. Я розумію, що ви давно чекаєте той самий список, але для мене важливо було пояснити основи, щоб ви розуміли, як працюють фільтри, від яких променів і чому потрібно захищатися, адже кремів на ринку безліч, постійно з’являються нові і зникають улюблені, тому розбиратися в базових принципах просто необхідно.

Поки готувала і аналізувала для вас інформацію з безпеки фільтрів знайшла статтю на Pubmed, досить свіжу, червень 2016, писала в попередньому пості про неї, але повторю, щоб ви запам’ятали, що, оксиди цинку і титану забезпечують УФ-захист на 85% завдяки поглинанню променів, на 15% за рахунок відображення, тобто, по суті, так само, як синтетичні фільтри, тому однозначно сказати, що фізичні краще точно не можна. Однозначно сказати можна лише одне – будь-який захист краще, ніж потенційні ризики при відсутності такої. І не забуваємо, що жоден крем не дасть вам 100% захисту, потрібно розуміти, що сонцезахисна косметика лише один з важливих інструментів у вашому арсеналі, тому пам’ятаємо про капелюхи, парасольки, темні окуляри і довгі рукави.

Ще один момент, на який варто звернути увагу, коли підбираєте крем, це наявність у формулі антиоксидантів і краще не одного, а комплексу. Шукаємо в складі вітамін Е, вітамін С, екстракти розмарину, зеленого чаю, кави, щитолисника.

Отже, я підготувала вам список кремів з хорошими робочими складами, відразу обмовлюся, що не всі вони на 100% еко-еко, але нічого жахливого в складі там немає.

Багато хороших формул містять силікони для полегшення текстури, що, в свою чергу, дає відчуття комфорту при нанесення і не викликає відторгнення при використання, страшного зі шкірою вони нічого не зроблять, основна проблема сучасних силіконів в тому, що їх виробництво неекологічно, тому хотілося б максимально їх уникати в рецептурах.

Підбірка Санскрін на фізичних фільтрах для фанатів «100% -Еко»

Badger Unscented Sunscreen SPF 30

Goddess Garden Organics Everyday SPF 30

Babo Botanicals, Baby Skin Lotion, SPF 50

Think, Thinksport, SPF 50+

Earth Mama, Baby, Mineral Sunscreen Lotion, SPF 40

Babo Botanicals, Daily Sheer, Tinted Sunscreen, SPF 30

Санскрін на фізичних фільтрах з хорошими складами, не на 100% супер-натуральні, але рекомендовані дерматологами, в складах нічого критичного, при цьому формули робочі, якісний захист. Тут вибір набагато ширше, більш комфортні текстури.

З небажаних компонентів силікони для полегшення нанесення, консервант феноксіетанол і іноді гідрогенізовані масла в невеликій кількості. У своїх складах ми не використовуємо ці компоненти, але і не схильні їх демонізувати, тому якщо ваші переконання дозволяють, це хороша альтернатива досить «важким» натуральним формулами.

Vitabrid ALL-DAY UV DEFENSE, SPF 50 – корейський, користуюся, дуже подобається текстура, захист ефективна, по натуральності складу є нюанси, але особисто мені в Санскрін для особи дуже важлива комфортність нанесення + в цьому кремі велика кількість антиоксидантів та інших хороших активних інгредієнтів .

Alba botanica sensitive mineral sunscreen spf 30 – для мене дуже важкий, для особи на кожен день не варіант, використовую для тіла

Blue Lizard Australian Sunscreen, Sensitive SPF 30+ — австралійський бренд, рекомендований багатьма дерматологами, дуже часто лідирує в рейтингу безпечних Санскрін.

Neutrogena Sheer Zinc Dry-Touch Face Sunscreen SPF 50 — хороша некомедогена формула без масел і ароматів, повинен підійти для жирної шкіри

Aveeno Positively Mineral Sensitive Sunscreen Lotion SPF 50 — «Нежирна» формула, без ароматизаторів, підійде для чутливої шкіри

Vanicream Sunscreen SPF 50+

Coola Mineral Sun Silk Crème SPF 30 – багатий антиоксидантами і вітамінами, позиціонується, як антіполюшн, без масел і ароматизаторів

Загалом, вибирайте, майже всі марки можна купити в Україні або замовити на Iherb, головне, користуйтеся.

А щоб вам цікавіше було вибирати і розбиратися, ділюся з вами цікавим додатком для аналізу складу сонцезахисної косметики, називається EWG’s Healthy Living – можна вбити назву Санскрін і чи сканувати штрих-код, щоб подивитися його рейтинг і аналіз безпеки складу, тобто не всі бренди, але дуже багато, в ньому ж можна дивитися і продукти харчування.

13 головних питань про Санскрін:

Чи потрібен Санскрін в похмуру погоду або взимку?

Якщо пам’ятаєте пост про промені, то група А активна завжди і проникає навіть через скло, тому рекомендується наносити захист круглий рік.

У період, коли сонце не активно, і УФ індекс нижче 2 захист від променів типу В не потрібна, від променів А цілком підійде мінеральна пудра і догляд, багатий антиоксидантами. Якщо ви проходите косметологічні процедури, що збільшують фоточутливість, завжди використовуйте захисні креми.

Скільки потрібно?

Для якісного захисту на обличчя слід наносити приблизно 1/3 чайної ложки, не забуваючи про вуха і шию з тильного боку. Для тіла це 2 еквівалент 2 = х столових ложок. Для того, щоб нанесення було більш рівномірним і комфортним, розділіть порцію на 2 рази – завдали половину, почекали трохи і завдали інше. Якщо використовувати недостатня кількість кошти, захисних факторів падає в 2-3 рази, а це важливо.

На якому етапі наноситься Санскрін?

Бажано, щоб крем із захистом від сонця використовувався останнім, але якщо вам потрібно нанести макіяж, то цей номер не пройде. Тому тут буде така схема – завдали свій звичайний догляд, завдали перший шар Санскрін, почекали, через 5 хвилин другий шар і знову пауза. Тепер наносимо макіяж, але дуже акуратно, намагаючись не терти, щоб «не розбавити» захист. Для того, щоб макіяж якомога менше пошкодив і порушив захисний шар, наносите його рухами. Добре, якщо в ваших декоративних засобах теж буде фільтр.

Як часто оновлювати?

Ми знаємо, що потрібно оновлювати Санскрін кожні 2 години.

Це сумарний час, проведений на сонці. Тобто, якщо ви перебуваєте на пляжі або на тривалій прогулянці, вам слід оновити захист через 2 години. Якщо ж ви просто пройшлися з будинку до машини, потім в офіс або магазин і сумарний час, проведений на вулиці не перевищує 120 хвилин, то оновлювати Санскрін не потрібно.

Як оновлювати Санскрін?

Якщо ви перебуваєте на відкритому повітрі, бажано повністю вмитися і оновити захист, тому заздалегідь подбайте про те, як ви будете це робити, якщо в доступі немає благ цивілізації.

Якщо ж вмитися можливості немає, використовуйте для поновлення захисту мінеральні пудри. Зараз у продажу доступні і Санскрін у вигляді спреїв, є дуже легкі невагомі мінеральні формули, проте, зі спреями потрібно бути акуратними – при вдиханні мінеральні фільтри токсичні для організму.

Висновок такий, якщо є можливість повністю очистити обличчя і нанести захист заново, це ідеальний варіант. Якщо такої можливості немає, наносите поверх існуючої, якщо ви без макіяжу або використовуйте пудри і кушон. Пудри дуже непогані на Iherb, наприклад, Everyday minerals Хоча на Ю-тубі є відео, як оновлювати кремовий Санскрін поверх макіяжу))

Як змивати Санскрін?

Постарайтеся не відкладати очищення шкіри і вмивайтеся, як тільки повернетеся додому. Найкраще змивати в 2 етапи, використовуючи спочатку засіб на масляній основі, а потім гель або пінку. Ще можна 2 рази вмитися м’якою пінкою, якщо ви не любите масляні продукти

balm to milk



Ми робимо те, що ти любиш!

Підписуйся та отримуй на пошту код на знижку -15% на своє перше замовлення